Kasacja pojazdu dla Ciebie jest tylko formalnością, która dzieli Cię od wyrejestrowania pojazdu i zakończenia polisy OC. Tam, gdzie kończy się Twoja przygoda z autem, rozpoczyna się nasza. Sprawdź, jak wygląda kasacja pojazdu w praktyce.
Spis treści:
- Jaki samochód można poddać kasacji?
- Kasacja pojazdu krok po kroku.
- Efekty kasacji pojazdu. Dlatego to robimy.
Sprawa jest prosta: gdy auto nie nadaje się do dalszego użytkowania, trzeba je oddać do kasacji. Proces ten nieodwracalnie usuwa samochód z ewidencji pojazdów dopuszczonych do ruchu drogowego. Dowiedz się więcej na ten temat.
Jaki samochód można poddać kasacji?
Kasacji można poddać praktycznie każdy pojazd, w tym także motocykl, pojazd rolniczy czy specjalny. O oddaniu go do złomowania decyduje właściciel. Najczęściej dzieje się to z powodu znacznych uszkodzeń auta (np. w wyniku wypadku) albo jego wyeksploatowania. Ale kasacji można poddać wyłącznie samochód, do którego posiadasz komplet dokumentów. Obsługa naszego auto złomu podpowie Ci co zrobić, jeżeli w dokumentacji są braki.
Kasacja pojazdu krok po kroku
Celem kasacji pojazdu jest jego rozbiórka i segregacja części, które następnie poddaje się recyklingowi. Kasacja przebiega w następujących etapach:
- zaczynamy od oględzin pojazdu. W ich trakcie nasi mechanicy decydują o tym, które podzespoły będą mogły zostać przeznaczone do odsprzedaży,
- z pojazdu usuwamy wszystkie płyny eksploatacyjne,
- następnie pozbywamy się elementów niebezpiecznych takich, jak np. akumulator, które zostają przekazane do utylizacji,
- rozbieramy samochód na części, odpowiednio segregując elementy. W tym kroku odzyskujemy podzespoły, które po kolejnych oględzinach trafiają na rynek, jako używane.
Efekty kasacji pojazdu. Dlatego to robimy.
W wyniku demontażu pojazdu recyklingowi możemy poddać części stanowiące nawet ponad 90% jego masy. Dodatkowo do przetworzenia oddawane są posegregowane szyby samochodowe, uszczelki, opony, zderzaki czy instalacje elektryczne.