Auto złom Kraków to usługa, dzięki której szybko rozwiążesz swój problem z uszkodzonym lub starym samochodem. W kilku prostych krokach zezłomujesz nieużywany pojazd i otrzymasz za niego atrakcyjną cenę. Aby to wszystko możesz zrobić nawet nie wychodząc z własnego domu. Dowiedz się więcej o tym, jak nasz szrot może Ci pomóc.  

Spis treści: 

 • Czy opłaca się kupić części używanych pojazdów?
 • Auto złom Kraków: to trzeba mieć, aby zezłomować samochód?
 • Jak najlepiej sprzedać uszkodzone auto?
 • Auto złom Kraków: ile płacą za złomowanie pojazdów?
 • Co trzeba mieć, aby oddać samochód na złom? 
 • Auto złom Kraków wyjaśnia: Jak oddać auto do kasacji?
 • Jakie są formalności przy kasacji pojazdu?

Masz auto na złom? Sprzedaj je wreszcie za dobre pieniądze!

Zadzwoń +48 733 044 044. Przyjedziemy lawetą po samochód uszkodzony i sprawny, jeśli nie masz czasu odwieź go na złom

Kasacja pojazdów faq, czyli artykuł, który właśnie czytasz, powstał po to, aby przybliżyć naszym Klientom kwestie dotyczące skupu i kasacji pojazdów. Auto złomowanie wykonujemy bowiem od kilkunastu lat, więc mamy w tej kwestii wiele doświadczenia. Dowiedz się, jakie samochody poddajemy auto kasacji i zwróć uwagę, że oferujemy nie tylko złomowanie samochodów, ale również np. pomoc w wyrejestrowaniu pojazdu.

Czy opłaca się kupić części używanych pojazdów?

Nasza stacja demontażu pojazdów skupuje samochody w celu ich kasacji. To proces, w którym auta są rozbierane na części. Niektóre z tych trafiają do odsprzedaży. Czy warto kupić takie używane części ze złomu? Tak, i to z kilku powodów:

 • nie wolno sprzedawać części, które podlegają naturalnemu zużyciu (np. klocków hamulcowych), dlatego oferowane podzespoły są bezpieczne, 
 • zanim wystawimy części ze złomu na sprzedaż, przechodzą ona kilkukrotną kontrolę jakości. Elementy uszkodzone są odrzucane,
 • w większości sprzedajemy części oryginalne o jakości producenckiej. Oferujemy na nie niewygórowane ceny.    
auto złom kraków - najlepszy skup aut powypadkowych
Tak uszkodzone samochody poddajemy kasacji w naszym auto złomie Kraków

Aby prawidłowo dobrać używane części, możesz wykorzystać np. numer vin Twojego pojazdu, aby w katalogu znaleźć symbol interesującego Cię elementu i porównać go z naszą ofertą.  

Auto złom Kraków: co trzeba mieć, aby zezłomować samochód?

Odpowiedź na pytanie, co trzeba mieć, aby oddać samochód na złom w Krakowie, jest prosta. Wystarczy bowiem komplet dokumentów, czyli: 

 – dowód rejestracyjny pojazdu,

– dowód osobisty właściciela pojazdu. 

Sporadycznie wymagane są: pisemne upoważnienia (w przypadku, gdy pojazd posiada współwłaścicieli) oraz akt notarialny, potwierdzający dziedziczenie (gdy właściciel lub współwłaściciel pojazdu zmarł). 

Aby oddać samochód na auto złom w Krakowie trzeba mieć także jego tablice rejestracyjne. Natomiast karta pojazdu nie jest wymagana.

Jak najlepiej sprzedać uszkodzone auto? 

Dobrym rozwiązaniem problemu uszkodzonego auta, jest skup i kasacja pojazdów. Wszystko zależy jednak od rozmiarów usterki. Jeżeli są to drobne problemy lub naprawa samochodu w co najmniej przeciętnym stanie technicznym nie jest droga — lepiej sprzedać go do skupu aut, bo otrzymasz tam za niego większą cenę. Jeżeli jednak masz mocno uszkodzony samochód (np. rozbity w wypadku, skorodowany lub mocno wyeksploatowany), rozsądniej wybrać szrot.

Aby sprzedać uszkodzone auto do kasacji, możesz przywieźć je do nas osobiście lub po prostu zamówić transport pojazdów. Przyjedziemy wtedy firmową lawetą i odbierzemy Twój uszkodzony samochód prosto z podjazdu czy nawet garażu. Dotyczy to zarówno aut unieruchomionych, jak i na chodzie. Możesz więc skorzystać z niego także wtedy, gdy po prostu nie masz czasu przyjechać takim samochodem do auto złomu Kraków

Auto złom Kraków: ile płacą za złomowanie pojazdów?

Złomowanie pojazdu wiąże się oczywiście z wypłatą pieniędzy za samochód do kasacji. Nasz skup aut oferuje uczciwe ceny za pojazdy na szrot, ale nie są one stałe, więc nie możemy podać dokładnych kwot. Warto bowiem wiedzieć, że to, ile płacimy za złomowanie pojazdów, zależy do dwóch czynników: 

 • masy Twojego samochodu,
 • ceny auto złomu, którą dyktują jego odbiorcy. To od ich decyzji zależy, ile szroty płacą za złomowanie pojazdów. 

Radzimy, abyś skorzystał z naszego kalkulatora złomowania samochodu, żeby obliczyć aktualną, choć wciąż orientacyjną kwotę, która zapłacimy za Twój pojazd w naszym auto złomie Kraków.

Co trzeba mieć, aby oddać samochód na złom? 

Nasz skup aut do złomowania działa w pełni legalnie, dlatego do przyjęcia samochodu do kasacji potrzebujemy standardowych dokumentów. Aby przeprowadzić kasację pojazdu, należy mieć przy sobie:

 • dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument zastępczy z wydziału komunikacji. 
 • kartę pojazdu — tylko wtedy, gdy została wydana,
 • dowód osobisty właściciela pojazdu oraz upoważnienia do przeprowadzenia kasacji od współwłaścicieli auta, jeżeli tacy występują,
 • ewentualnie również wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli samochód zarejestrowany jest na firmę.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, gdy nie masz któregoś z tych dokumentów, mamy dla Ciebie dobrą radę: po prostu skontaktuj się z nami. Bez żadnych zobowiązań podpowiemy, jak uzupełnić brakującą dokumentację.

Auto złom Kraków wyjaśnia: Jak oddać auto do kasacji?

Kasacja samochodów to skomplikowany proces, ale na szczęście nie dla Ciebie. Wystarczy, że samodzielnie dostarczysz pojazd na nasz szrot lub zamówisz jego odbiór. Pozostałymi czynnościami zajmują się już nasi pracownicy. Jeżeli interesuje Cię najszybsze złomowanie aut, powinieneś skompletować dokumenty przed kasacją, o których piszemy w poprzednim akapicie.

złomowanie samochodów Kraków
Auto na złom

Jakie są formalności przy kasacji pojazdu?

Złomowanie samochodów osobowych to usługa, z której często korzystacie. Nasz szrot załatwia wszystkie formalności kasacji pojazdu, dlatego Ty nie musisz już nic robić w tym temacie. Pamiętaj jednak, że zaświadczeniem o wykonaniu kasacji trzeba odwiedzić wydział komunikacji oraz ubezpieczyciela, aby zakończyć polisę OC pojazdu.

Złomowanie auta Kraków
Złomowanie Kraków

Auto złom Kraków nie tylko załatwia za Ciebie formalności kasacji pojazdu, ale również oferuje pomoc w wyrejestrowaniu Twojego auta. Nasi pracownicy wytłumaczą Ci krok po kroku, jak usunąć zezłomowane auto z ewidencji pojazdów szybko i bezproblemowo.