Dlaczego warto oddać stary samochód do kasacji?

Auto złom Andrychów zapewnia Ci korzyści ze złomowania pojazdu, których nie znajdziesz na innych szrotach. To usługa, dzięki której szybko i bezproblemowo pozbędziesz się swojego auta na złom, a przy okazji otrzymasz za nie atrakcyjną kwotę. Dowiedz się więcej na temat auto złomu Andrychów

Spis treści: 

 • Co to jest kasacja pojazdu?
 • Czy można samemu zezłomować auto?
 • Korzyści z oddania auta do stacji demontażu pojazdów
 • Auto złom Andrychów — dlaczego warto?

Prędzej czy później większość pojazdów trafia na złom. Z wielu powodów jest to najlepszy koniec pojazdu. Tym bardziej że zgodnie z przepisami legalnie auta rozbierać mogą wyłącznie Stacje Demontażu Pojazdów. Najpierw jednak wysłużone lub uszkodzone auta muszą tam trafić. Sprawdź, na czym polega usługa auto złom Andrychów?

Co to jest kasacja pojazdu?

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na pytanie, co to jest kasacja pojazdu? To proces, w trakcie którego demontowane są poszczególne elementy pojazdu. Najistotniejsze są tutaj trzy aspekty złomowania:

 1. bezpieczny demontaż także niebezpiecznych podzespołów (akumulator, płyny eksploatacyjne),
 2. segregacja elementów,
 3. recykling auto części.

Kasacja pojazdu, którą wykonujemy w ramach usługi auto złom Andrychów, nieodwracalnie usuwa samochód z obiegu. Jego właściciel otrzymuje potwierdzenie zezłomowania pojazdu, które umożliwia jego wyrejestrowanie i zakończenie polisy OC. Do kasacji przyjmujemy pojazdy w każdym stanie technicznym. 

Auto złom Andrychów
Auto złom Andrychów

Czy można samemu zezłomować auto?

Polskie prawo zabrania samodzielnego złomowania auta. Nie możesz więc demontować go np. w garażu. Taki proceder zagrożony jest postępowaniem karnym, wyniku którego otrzymać możesz wielotysięczną karę finansową. Chodzi tutaj przede wszystkim o przepisy dotyczące ochrony środowiska (Stacje Demontażu Pojazdów muszą posiadać uprawnienia w zakresie recyklingu części samochodowych).

Poza tym wykręcając z auta duże i ciężkie elementy powodujesz, że kasacja pozostałego wraku będzie wymagała od Ciebie dopłaty. Jeżeli podczas ważenia pojazdu auto złom Andrychów stwierdzi, że jego masa mocno odbiega od fabrycznej wagi z dowodu rejestracyjnego, będziesz musiał dopłacić do złomowania. Oczywiście w takiej sytuacji nie otrzymasz pieniędzy za auto na złom. 

Korzyści z oddania auta do stacji demontażu pojazdów

Jeżeli jednak oddasz do kasacji kompletny pojazd, zawsze możesz liczyć na uczciwe pieniądze za złomowanie. To nie jedyna korzyść auto złomu Andrychów, dlatego zobacz pozostałe:

 • pozbędziesz się pojazdu zalegającego Twój pojazd lub garaż,
 • nie będziesz już musiał pamiętać o badaniach technicznych,
 • zniknie opłata za ubezpieczenie OC,
 • możesz zamówić odbiór każdego pojazdu prosto z Twojego podjazdu — tak działa auto złom Andrychów
 • dbasz o środowisko naturalne,
 • zyskujesz pewność, że Twój samochód nie zostanie wykorzystany do nielegalnych celów, 
 • nie musisz już martwić się, jak sprzedać samochód na złom,
 • nie interesuje Cię, w jaki sposób dostarczyć auto na szrot (również powypadkowe czy unieruchomione). 

Pamiętaj, że w ramach usługi auto złom Andrychów odbierzemy każde Twój pojazd, niezależnie od jego stanu technicznego. Nie musi ono posiadać ważnych badań technicznych. Może być unieruchomione albo wręcz przeciwnie: nadawać się do dalszej eksploatacji lub np. drobnych napraw. Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie pozbyć się auta na złom, dzwon do nas już teraz i zamów odbiór pojazdu do kasacji za pomocą firmowej lawety.

złomowanie pojazdów Andrychów
Złomowanie pojazdów Andrychów

Auto złom Andrychów — dlaczego warto?

Auto złom Andrychów to usługa, w ramach której przyjedziemy po Twój samochód do kasacji. Wszystkie formalności załatwiamy na miejscu i wypłacamy Ci pieniądze za auto na złom do ręki lub wykonujemy błyskawiczny przelew. Możesz umówić odbiór pojazdu w dogodnym dla Ciebie terminie. W tym celu po prostu zadzwoń do naszego konsultanta. 

Pamiętaj, że usługa auto złom Andrychów stworzona została z myślą o odbieraniu do klientów aut uszkodzonych i unieruchomionych. Możesz jednak skorzystać z niej także wtedy, gdy Twój samochód jest w pełni sprawny, ale nie masz czasu lub możliwości odwieźć go na złom.