Auto złom Alwernia szybko i bezproblemowo wykona kasację pojazdów w każdym stanie technicznym. Jesteśmy legalnie działającą stacją demontażu pojazdów. Wykonujemy także złomowanie aut uszkodzonych. Dowiedz się więcej o naszej ofercie i sprawdź, czy usługa auto laweta jest dla Ciebie?

Złomowanie pojazdów to usługa, z której korzysta wielu właścicieli pojazdów w ciągu całego roku kalendarzowego. Kasacja pojazdów umożliwia Ci bowiem wyrejestrowanie pojazdu oraz zakończenie opłacania polisy OC, a więc zupełne pozbyć się pojazdu, nadającego się wyłącznie na auto szrot. Dowiedz się więcej na ten temat.

Spis treści:

  • Kasacja samochodów — na czym polega?
  • Złomowanie auta — jak dostarczyć pojazd?
  • Najlepszy auto złom Alwernia — jak wybrać?
  • Auto kasacja czy lepiej skup aut?
  • Złomowanie samochodów — podsumowanie

Kasacja samochodów — na czym polega? 

auto złom Renault Kangoo
Samochód w auto złomie Alwernia

Kasacja samochodów polega na całkowitym demontażu pojazdu. Dzięki temu można zgodnie z przepisami i w bezpieczny sposób poddać wszystkie elementy utylizacji. Dotyczy to również niebezpiecznych podzespołów, czyli takich, jak np.:

  • akumulatory,
  • pirotechniczne napinacze pasów,
  • poduszki powietrzne,
  • płyny eksploatacyjne.

Kasacja pojazdów przeprowadzana jest z korzyścią dla ich właścicieli, ponieważ w przeważającej ilości przypadków za złomowanie aut uszkodzonych otrzymują oni pieniądze. Wysokość kwoty zależy od masy auta. Zakład złomowania to miejsce, w którym również kupisz części używane legalnie zdemontowane z pojazdów.

Złomowanie auta — jak dostarczyć pojazd?

Auto złom Alwernia jest dostępny dla każdego. Bez względu na to, czy możesz samodzielnie przyjechać swoim samochodem na nasz szrot. Kasacja samochodów może być wykonana również wtedy, gdy Twoje auto jest unieruchomione, nie można poruszać się nim po publicznych drogach, albo wtedy, gdy po prostu nie masz czasu lub możliwości odwiezienia go na nasz szrot.

Wtedy po prostu zadzwoń do nas i powiedz konsultantowi, że interesuje Cię usługa odbioru auta lawetą. W jej ramach przeprowadzamy przyjedziemy po Twój pojazd i odbierzemy go bezpośrednio z Twojego garażu czy podjazdu. Możemy przeprowadzić to w dowolnym, wybranym przez Ciebie terminie. Wszystkie formalności załatwiamy od ręki i natychmiast wypłacamy Ci pieniądze za auto do kasacji lub wykonujemy szybki przelew.

Auto złom Alwernia
Auto złom Alwernia

Najlepszy auto złom Alwernia — jak wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać ten najlepszy szrot, podpowiadamy, abyś sprawdził opnie użytkowników stacjach demontażu pojazdów w Twojej okolicy. Zwróć uwagę zarówno na pozytywne, jak i negatywne komentarze w internecie i popytaj znajomych.

Dobry auto złom Alwernia powinien także wypłacić Ci uczciwe pieniądze za auto na szrot. Oczywiście pamiętaj także o odebraniu zaświadczenia o złomowaniu pojazdu, ponieważ bez tego dokumentu nie wyrejestrujesz samochodu nie zakończysz polisy OC.

Auto kasacja czy lepiej skup aut?

Auto złomowanie pojazdów umożliwia Ci szybkie pozbycie się nieużywanego samochodu, ale nie jest to jedyne rozwiązania tego problemu. Możesz bowiem wybrać także skup samochodów. Pamiętaj jednak, że wszystko tak naprawdę zależy nie tyle od Twoich preferencji, ile do stanu Twojego pojazdu. Auto złomowanie pojazdów bardziej opłaca się w przypadku pojazdów uszkodzonych, unieruchomionych i skorodowanych.

Natomiast auto skup samochodów warto odwiedzić wtedy, gdy Twój pojazd nadaje się jeszcze do dalszego użytkowania. Skup samochodów osobowych wypłaca pieniądze za pojazdy na innej zasadzie, niż skup złomu (cena za kg auta). Decydująca jest wycena samochodu. Cena auta zależy w tym przypadku między innymi od jego przebiegu, wyeksploatowania oraz popularności modelu. Prowadzimy skup samochodów uszkodzonych i pełnowartościowych.

Czy trzeba oddać tablice rejestracyjne po złomowaniu?

Tak, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają one zniszczeniu, a potem w takim stanie oddajesz je w wydziale komunikacji w trakcie wyrejestrowywania pojazdu. 

Możesz jednak zezłomować pojazd bez tablic rejestracyjnych. W tym celu należy wypełnić oświadczenie o ich zgubieniu, zniszczeniu lub kradzieży. Najprościej zadzwonić do naszego konsultanta pod numer +48 733 044 04, który odpowie na wszystkie Twoje pytania związane ze złomowaniem samochodów i wytłumaczy, co zrobić, aby poddać kasacji Twój stary samochód.

Złomowanie samochodów — podsumowanie

Dzięki kasacji pojazdów pozbędziesz się starego samochodu. Naszą misją jest to, żeby zaproponować klientowi największą kwotę za złomowanie. Oferujemy darmowy odbiór, sprzedaż części oraz oczywiście recykling pojazdów, a także pomoc przy przygotowaniu dokumentów do kasacji.

Auto złom Alwernia to świetna okazja do tego, żeby pozbyć się problemu z Twojego garażu lub podjazdu. Odwiedź nas również wtedy, gdy interesuje Cię sprzedaż na części samochodowe starego auta. Zarabianie na złomowanych samochodach raczej nie uczyni z Ciebie milionera, ale pamiętaj, że nasza profesjonalna obsługa zawsze pomoże Ci w kwestiach związanych z kasacją auta.