Jeśli planujesz odwiedzić auto złom Olkusz, koniecznie sprawdź informacje, które przekazujemy w tym poradniku. Dowiesz się z niego, jak funkcjonuje nasz szrot i jakie pojazdy przyjmujemy. A dodatkowo sprawdzisz cenę złomowania auta. 

Szybka podpowiedź: Auto złom Olkusz  przyjmuje praktycznie wszystkie samochody w dowolnym stanie technicznym. Możesz zamówić u nas odbiór samochodu na szrot spod Twojego domu także wtedy, gdy nie jest on unieruchomiony.

Czy chciałbyś wiedzieć, jak szybko nasze złomowanie pojazdów może rozwiązać Twój problem z nieużywanym samochodem? Nic prostszego. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, ponieważ świadczmy także usługi auto lawetą. Sprawdź porady w tym tekście, aby szybko zezłomować każdy pojazd. 

Auto złom Olkusz — jak wybrać najlepszy ?

Każdy szrot działa na takich samych zasadach, ponieważ do tego obligują nas przepisy. Nie oznacza to jednak, że z usług każdego szrotu będziesz tak samo zadowolony. Aby w Olkuszu wybrać najlepszą stację demontażu pojazdów, zwróć uwagę na to czy:

 • działa w pełni legalnie,

 • oferuje uczciwą cenę,

 • zapewnia odbiór samochodu,

 • pomaga w załatwieniu formalności,

 • prowadzi skup katalizatorów, 

 • wydaje zaświadczenie o przeprowadzeniu kasacji pojazdu. 

Auto złom Olkusz
Auto złom Olkusz
auto złomowanie
Auto do demontażu

Czym wyróżniacie się na tle innych szrotów w Olkuszu?

Nasz auto złom Olkusz wyróżnia zaangażowanie naszych pracowników np. w kwestie komplementacji dokumentów do kasacji. Zawsze podpowiemy, co zrobić, jeśli pojawią się jakieś problemy formalne lub techniczne. Kasacja samochodów dostępna jest u nas bez względu na stan techniczny pojazdu.

Ponadto prowadzimy złomowanie i skup samochodów, dzięki czemu opłaca Ci się nam sprzedać nie tylko pojazd w stanie wyłącznie do kasacji, ale także nowsze auto, uszkodzone w wypadku czy podczas kolizji. Oczywiście za taki pojazd zaoferujemy o wiele wyższą cenę, niż auto złom Olkusz.

To ważne: często proponujemy kwoty wyższe niż handlarze samochodów. 

Auto złom Olkusz — jakie samochody przyjmuje?

Jeśli zastanawiasz się, czy przyjmiemy Twój pojazd, pamiętaj, że wykonujemy również złomowanie aut uszkodzonych. Dotyczy to samochodów:

 • wyeksploatowanych,

 • zgniłych,

 • po kolizjach.

Przyjmujemy także starsze pojazdy, które nadają się do jazdy lub wymagają tylko drobnych napraw. Z doświadczenia wiemy jednak, że to właśnie złomowanie aut powypadkowych okazuje się dla naszych Klientów najbardziej pomocne. Dlatego oferujemy także pomoc w transporcie takiego pojazdu na nasz szrot. 

Olkusz. Auto złom.
Olkusz auto złom

Auto złom Olkusz wyjaśnia na czym polega recykling aut

Jako auto złom Olkusz wyjaśniamy, dlaczego złomowanie samochodów osobowych można nazwać recyklingiem aut. Zastanawiasz się, na czym polega ten proces? Odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Auto recykling rozpoczyna się od przyjęcia pojazdu do kasacji w stacji demontażu pojazdów. Zapłacimy Ci za niego pieniądze i wystawimy zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu, umożliwiające jego wyrejestrowanie i zakończenie polisy OC. 

W kolejnym etapie recyklingu auta usuwamy z niego wszystkie niebezpieczne podzespoły takie jak akumulator czy poduszki powietrzne, a następnie płyny eksploatacyjne. 

Dalsze kroki polegają na usunięciu wyposażenia niemetalowego oraz demontażu elementów mechanicznych. Dzięki temu nasz auto złom Olkusz może zaoferować także sprzedaż części z używanych pojazdów. 

W końcowym etapie procesu recykling pojazdów, metalowa karoseria zostaje odsprzedana do odbiorcy złomu. W ten sposób utylizujemy pojazdy, chroniąc środowisko przed zanieczyszczeniami płynami eksploatacyjnymi, niebezpiecznymi substancjami (np. elektrolit za akumulatora) oraz zwykłymi śmieciami. Ty również możesz dbać z nami o ekologię. 

Czy pojazd na złom opłaca się sprzedać?

Pojazd w stanie nadającym się wyłącznie na auto złom Olkusz, zwykle trudno jest sprzedać, ponieważ potencjalny nabywca z reguły zdaje sobie sprawę, że naprawa takiego samochodu jest nieopłacalna lub wręcz niemożliwa. Pomimo tego niektóry kupują je na części, chociaż legalny demontaż pojazdu mogą w Polsce wykonywać tylko Stacje Demontażu Pojazdów. 

Z tych powodów radzimy, abyś auto do kasacji po prostu oddał do legalnego auto złomu Olkusz, który wystawi Ci zaświadczenie o przeprowadzeniu kasacji. To szybkie i bezpieczne rozwiązanie Twojego problemu. 

szkoda całkowita - złomowanie pojazdów
Samochód powypadkowy w naszym autoskupie.
Auto złom Olkusz. Tak wyglądają zezłomowane pojazdy
Auto złom Olkusz. Tak wyglądają zezłomowane pojazdy

Auto złom Olkusz radzi: jak oddać pojazd do kasacji?

Jeżeli zastanawiasz się, jak oddać pojazd do kasacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi, które zamieszczamy poniżej. Proces złomowania pojazdu można zapoczątkować na dwa sposoby:  

 1. zlecić na odbiór samochodu z Twojego garażu lub pojazdu, dzięki czemu oszczędzasz czas i możesz wygodnie pozbyć się także uszkodzonego auta,
 2. samodzielnie przyjechać do naszego auto złomu Olkusz pojazd, który chcesz zezłomować. W tej opcji musisz także zapewnić sobie drogę powrotną.

Niezależnie do tego, który z wariantów wybierzesz, pamiętaj o tym, aby mieć przy sobie komplet dokumentów oraz tablice rejestracyjne pojazdu. Jeżeli z dowolnych powodów nie możesz skompletować tych rzecz, zadzwoń do nas, a nasi pracownicy podpowiedzą Ci, co zrobić w tej sytuacji. 

 

Po dostarczeniu pojazdu na szrot i okazaniu dokumentów, proces złomowania przejmują nasi pracownicy. Wypłacą Ci gotówkę za oddanie auta do kasacji. Otrzymasz także zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu, na podstawie którego wyrejestrujesz je i zakończysz polisę OC. W ten sposób auto złom Olkusz szybko i sprawnie rozwiąże Twój problem z każdym samochodem w dowolnym stanie technicznym. 

Jak działa skup aut w Olkuszu?

Nasz skup samochodów działa na prostych i przejrzystych zasadach. Najpierw wykonujemy rzetelną wycenę auta w skupie, która obejmuje nie tylko model i rocznik, ale również stan techniczny, wyposażenie, ogólne wrażenie. Dzięki temu zwykle oferujemy atrakcyjniejsze ceny niż handlarze samochodów. 

Potem odbieramy samochód od Klienta i w zależności od jego stanu technicznego wykonujemy najpierw drobne naprawy lub kierujemy go do dalszej odsprzedaży. Najważniejszą dla Ciebie korzyścią, którą oferuje nasz skup pojazdów, jest błyskawiczne pozbycie się samochodu w każdym stanie. 

Zapamiętaj: prowadzimy również skup samochodów uszkodzonych i starszych modeli. 

Olkusz. Kasacja pojazdów — kiedy ją wykonać?

Wiele osób niepotrzebnie zwleka z kasacją auta, zamiast szybko rozwiązać ten problem. Dlatego mamy dla Ciebie kilka rad dotyczących tego, kiedy auto nadaje się na złom. Pomyśl o tym, jeśli Twój samochód:

 • został poważnie uszkodzony w wypadku lub kolizji,

 • nie przeszedł badań technicznych,

 • jego naprawa jest nieopłacalna lub niemożliwa,

 • od wielu lat stoi nieużywany,

 • jest kolejnym autem w rodzinie, na które brakuje już miejsca w garażu. 

Auto złom Olkusz — odpowiedzi na Wasze pytania

Auto złom Olkusz to prosta usługa, ale wciąż pytacie o niektóre kwestie z nią związane. Dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze odpowiedzi. 

Jak jest cena za złomowanie?

Cena za złomowanie nie jest stała, lecz zmienia się w zależności od ceny skupu autozłomu, którą ustalają jego odbiorcy. Zależy również od masy pojazdu. Skorzystaj z kalkulatora złomowania samochodu, aby poznać orientacyjną cenę Twojego pojazdu w naszym szrocie.

Czy odbieracie auto na złom?

Tak, w auto złomie Olkusz odbieramy firmową lawetą.

Czy prowadzicie skup aut na złom Olkusz?

Tak, możesz skorzystać także z naszego skupu aut używanych i powypadkowych. 

Jakie korzyści daje złomowanie & skup aut?

Złomowanie i skup aut umożliwiają Ci bardzo szybkie pozbycie się praktycznie każdego samochodu. Poza tym za nowszy, uszkodzony pojazd zaoferujemy Ci wyjątkowo atrakcyjną cenę. 

Co wybrać: skup auta czy auto złom Olkusz?

Autoskup wybierz wtedy, gdy Twój samochód posiada jeszcze jakąś wartość (np. nowsze auto powypadkowe). W takich sytuacjach odkup samochodów opłaca się najbardziej. W pozostałych przypadkach pozostaje Ci auto złom Olkusz.