Auto złom Skawina to usługa skierowana do właścicieli pojazdów, których nie opłaca się już naprawiać. Kasacja samochodu w takim przypadku rozwiązuje problem związany z koniecznością opłacania składki OC i umożliwia wyrejestrowanie samochodu. Dowiedz się, jak nasz auto złom Skawina zapewnia kompleksowe usługi kasacji pojazdów. 

 

Spis treści:

  • Złomowanie aut Skawina — czy znasz te fakty?
  • Jak przebiega kasacja pojazdów?
  • Złomowanie samochodu — gdzie je wykonać?
  • Auto złom Skawina — odpowiedzi na najpopularniejsze pytania 

 

Demontaż auta nieodwracalnie skreśla go z listy samochodów, którymi można poruszać się po drogach. Dlatego zaświadczenie o kasacji pojazdu w legalnej Stacji Demontażu Pojazdów uprawnia do jego wyrejestrowania. Umożliwia również zakończenie obowiązkowej polisy OC, co w skali roku może przynieść nawet kilka tysięcy złotych oszczędności.

Złomowanie aut Skawina — czy znasz te fakty?

Złomowanie aut Skawina wykonujemy w sposób profesjonalny i kompleksowy. Oznacza to, że możemy nawet przetransportować Twój samochód spod wskazanego adresu do naszego szrotu. Zamów firmową lawetę, jeżeli nie możesz lub nie masz możliwości dowiezienia pojazdu do auto złomu Skawina. 

 

Dodatkowo nasza obsługa rozwiąże każdy Twój problem dotyczący złomowania aut w Skawinie i jej okolicach. Skontaktuj się z nami, gdy brakuje Ci wymaganych dokumentów oraz w innych kwestiach związanych ze złomowanie Twojego pojazdu. 

Jak przebiega kasacja pojazdów?

pojazd do kasacji

Kasacja pojazdów rozpoczyna się od przyjęcia auta na złom, podczas którego pojazd jest dokładnie ważony. Następnie pracownicy hali przystępują do demontażu poszczególnych podzespołów. Używane auto części, które można sprzedawać, trafiają do działu kontroli jakości. Pozostałe elementy zostają zutylizowane w procesie recyklingu pojazdu.

Właściciel auta na złom otrzymuje pieniądze za nie oraz zaświadczenie o kasacji zaraz po zważeniu samochodu. Z zaświadczeniem odwiedzić należy wydział komunikacji oraz ubezpieczyciela. Na tym kończy się proces kasacji pojazdu.

Złomowanie samochodu — gdzie je wykonać?

Złomowanie samochodu należy wykonać wyłącznie w legalnej Stacji Demontażu pojazdów, ponieważ tylko taka firma wystawi zaświadczenie o kasacji. Warto wybrać taki auto złom, który oferuje najlepsze ceny za złomowanie samochodu. Dużym ułatwieniem jest również nasza usługa odbioru pojazdu od klienta, o której wspominaliśmy w poprzednim akapicie. 

 

Wiele osób pyta, czy można samemu zezłomować pojazd. Rozbieranie auta na części np. w przydomowym garażu jest nielegalne i za takie działania grożą surowe kary. Nie warto również wykręcać z auta na złom dużych i ciężkich podzespołów, ponieważ za zdekompletowane auto na szrocie otrzymasz mniej pieniędzy, a dodatkowo ryzykujesz, że za złomowanie ogołoconego wraku będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni. 

Auto złom Skawina — odpowiedzi na najpopularniejsze pytania 

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i rozwiej swoje wątpliwości, dotyczące auto złomu Skawina. 

Jakie samochody przyjmujecie na złom?

Praktycznie rzecz biorąc wszystkie, ponieważ złomujemy samochody uszkodzone i powypadkowe, osobowe i dostawcze. Innymi słowy, każdy typ pojazdu w dowolnym stanie technicznym. 

Czy auto na złom musi mieć ważny przegląd techniczny?

Nie, auto do kasacji nie musi posiadać aktualnych badań technicznych. 

Czy przyślecie lawetę po moje auto do kasacji?

Oczywiście, możemy odebrać Twój samochód za pomocą firmowej lawety. Aby skorzystać z tej usługi, zadzwoń do nas i umów najlepszy dla Ciebie termin. 

 

Od czego zależy cena auta do kasacji?

Cena auta na złomie zależy przede wszystkim od jego masy oraz aktualnej ceny złomu samochodowego. Możesz uzyskać wstępną wycenę podczas rozmowy z naszym konsultantem. 

jak złomować auto