Czy warto złomować samochód?

Złomowanie samochodów wcale nie jest popularne jedynie w Ameryce.
Również w Polsce bardzo często właściciele starszych pojazdów chętnie korzystają z tej formy pozbycia się zbędnego samochodu. Co to oznacza? Otóż nie zawsze jest możliwość sprzedaży samochodu, bo może on być bardzo poważnie uszkodzony lub po prostu stary do granic możliwości, a wtedy ewentualna sprzedaż byłaby bardzo ciężka. Nawet sama cena uzyskana ze sprzedaży nie byłaby zbyt wysoka.

Zalety złomowania

Przede wszystkim natychmiastowe załatwienie sprawy. Zawozisz na złom i tyle po kłopocie. Dodatkowo uzyskujesz za to pieniądze. Oczywiście nie będzie to przesadnie duża kwota, ale zawsze będzie to lepsze niż stare lub niesprawne auto. Ponadto nie musisz się użerać z nachalnymi klientami, którzy będą chcieli dostać samochód od ciebie za bezcen. W dodatku musisz pamiętać również o tym, że czekając jeszcze na klienta jego wartość będzie wciąż spadać. Może to doprowadzić do jeszcze gorszych komplikacji w przypadku uszkodzeń. Nigdy nie wiedz co się stanie.

Co należy dostarczyć?

Aby zezłomować samochód należy zabrać ze sobą następujące elementy:

– dowód rejestracyjny,

– kartę pojazdu (jeśli wydano),

– tablice rejestracyjne,

– umowę kupna jeśli pojazd zakupiono , a nie przerejestrowano

– czytelny numer VIN.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Przede wszystkim warto jest pamiętać również o tym, że złomowanie samochodów jest procesem nieodwracalnym. Jeśli faktycznie zdecydujesz się na złomowanie swojego samochodu, wtedy jest to twoja ostateczna decyzja i nigdy więcej nie zobaczysz już tego pojazdu na oczy. Dlatego naprawdę dobrze przemyśl tę decyzję i jeśli nie jesteś pewny, zdecydowanie lepiej jest się przespać z tym tematem jeszcze jedną noc i podjąć decyzję następnego dnia.

Chcąc pozbyć się samochodu, który już tobie nie służy są dwie drogi. Można starać się sprzedać pojazd lub po prostu zezłomować. Wydawać się może, że złomowanie nie ma kompletnie sensu, ponieważ ze sprzedaży uzyska się znacznie więcej. Wszystko dobrze, jednak jaka jest gwarancja, że znajdziesz nabywcę na poważnie zepsuty samochód? Stare samochody czasami zyskują na wartości starzejąc się, jednak w przypadku zwykłych użytkowych aut, którymi większość porusza się na co dzień raczej nie dochodzi do tego typu zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *