You are currently viewing Astronomicznie wysokie ceny auto złomu

Zastanawiasz się, czy sprzedać auto złom? Mamy dobrą wiadomość: teraz jest prawdopodobnie najlepszy moment, bowiem ceny złomu są wyjątkowo wysokie. Sprawdź, co jest tego przyczyną i gdzie najlepiej sprzedać stary samochód?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego auto złom drożeje?
  • Gdzie opłaca się sprzedać auto złom?
  • Jak sprzedać stare auto?

Cena auto złomu uzależniona jest od zapotrzebowania na stal na światowych rynkach. Dlatego podlega naturalnym wahaniom. W ciągu ostatnich pięciu lat tendencja była dosyć stabilna, ale od początku 2021 roku obserwujemy wyraźny wzrost cen. Co to oznacza dla Ciebie? Że za swój auto złom otrzymasz więcej pieniędzy. Dowiedz się, jak dobrze sprzedać wrak samochodu albo unieruchomiony pojazd?

Dlaczego auto złom drożeje?

Cenę aut złomu dyktuje popyt na stal. Dotyczy to stali konstrukcyjnej i budowlanej, np.:

– prętów żebrowanych,

– prętów gładkich,

– profili i kształtowników,

– rur. 

Ale na cenę auto złomu wpływ ma również zapotrzebowanie na blachę. Wykorzystuje się ją oczywiście do budowy karoserii samochodowych, lecz również jako pokrycie np. dachów czy ścian. 

złomowanie

Gospodarka, stopniowo odmrażana od początku 2021 roku, wreszcie uaktywniła sektor budowlany. Co i rusz słyszymy o kolejnych dotacjach, które mają zostać wydane na budowę infrastruktury drogowej. Z kolei sam lockdown doprowadził do rozkwitu branży e-commerce, która potrzebuje nowych magazynów i obiektów logistycznych. 

Gdzie opłaca się sprzedać auto złom?

Powyższe czynniki sprawiły, że ceny stali poszybowały w górę, a wraz z nimi astronomiczne ceny osiągnął również auto złom. Dlatego właśnie teraz jest najlepszy od kilku lat czas na złomowanie pojazdu czy posprzątania garażu. Otrzymasz po prostu więcej gotówki. Ale niestety nie na każdym szrocie.

Wybierając autozłom, zwróć uwagę na ceny, jakie oferuje i to, ile kilogramów od masy pojazdu odlicza na tzw. zanieczyszczenia (szyby, opony, tapicerkę). Jeżeli chcesz zezłomować auto, zapytaj pracowników o wycenę, albo sprawdź cenę złomu przez internet. Dzięki temu przekonasz się, gdzie opłaca się sprzedać auto złom?

Jak sprzedać stare auto?

Najbardziej opłaca się zawieźć stare auto na złom we własnym zakresie. Oczywiście ma to sens, jeżeli samochód jest na chodzie, a Ty dysponujesz wolnym czasem. Jeżeli zlecisz tę usługę komuś drugiego, finalnie zarobisz znacznie mniej. Ale często zdarza się, że stare auta są unieruchomione. Wtedy konieczna okazuje się laweta, za którą trzeba zapłacić dodatkowo.

Właśnie z myślą o takich sytuacjach uruchomiliśmy usługę odbioru auto złomu. Przyjedziemy po Twoje stare lub zdekompletowane auto pod wskazany adres. Odbierzemy nawet taki pojazd, który od lat stoi zepsuty i nie da się go uruchomić. Wystarczy że zadzwonisz i umówisz wizytę naszego pracownika w dogodnym dla Ciebie terminie. Co ważne, nawet zlecając nam odbiór autozłomu, nadal otrzymasz za niego wyjątkowo atrakcyjną cenę.