Sprzedaż samochodu w auto złomie

Co możemy zrobić ze starym autem? Samochodem, który nie nadaje się do naprawy lub brał aktywny udział w kolizji na drodze? Pozostawić na poboczu czy na chodniku nie możemy. Musimy pozbyć się go w taki sposób, aby nie zagrażał otoczeniu, innym ludziom czy najbliższemu środowisku ekologicznemu. Rozwiązaniem najwygodniejszym jest skorzystanie z usług specjalistycznych zakładów, które zabiorą od nas prawie nic już niewart złom.

Czy warto oddać auto do kasacji?

Często stoimy przed trudnym wyborem co zrobić ze starym samochodem. Jeśli jest to złom, który nie odpala i nie daje szans na cokolwiek ponad rdzę, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak najbliższa auto kasacja. Odzyskamy chociaż część wartości, ale najważniejsze, że pozbędziemy się uciążliwego kłopotu.

Czy to samo warto zrobić z autem jeszcze na przysłowiowym „chodzie”? Odpala, jeździ i chociaż nie jest demonem prędkości czy bezpieczeństwa nadaje się do jazdy. Widzimy, że czekają go ostatnie sezony na drogach. Awaria goni awarię, a pieniądze bezpowrotnie toną w baku coraz starszego auta. W takiej sytuacji bez żadnych skrupułów powinniśmy się pozbyć problemu. Takie auto jest trudno sprzedać, a szukając kupca i tak nie odzyskamy większości pieniędzy. Złom jest wyjściem ekologicznym, bezpiecznym i wygodnym.

Auto złom z odbiorem

W każdym większym mieście działają podmioty zajmujące się złomowaniem i utylizacją starych aut. Jeśli chcemy pozbyć się uziemionego problemu, zgłośmy się do najbliższej jednostki. Co lepsze firmy gwarantują również odbiór złomu z miejsca, w którym znajduje się samochód. To rozwiązanie niezwykle wygodne, a pozwala nam uniknąć kłopotliwego, a co ważniejsze również kosztownego przewozu auta do skupu. Firma za nas zajmie się jego transportem, a nam zwróci się, chociaż mała część jego wysłużonej wartości.

Kasacja złomu to gwarancja bezpieczeństwa byłego właściciela samochodu. W ten sposób zrzucamy na czyjeś barki zmartwienie przechowywania auta lub jego utylizacji. W całym tym procesie szczególnie istotną sprawą jest wyrejestrowanie samochodu. W innym przypadku grozi nam realne ryzyko kary za brak ubezpieczenia czy problemy natury prawnej. Tak czy inaczej, mamy na to 30 dni od momentu sprzedaży i pozbycia się go.

Skarby ukryte na złomowisku

Złomowiska mają jedną szczególnie istotną cechę, która sprawia, że nie trafiamy tam tylko w sprawie pozbycia się auta. To prawdziwe skarbnice używanych części. Na tzw. szrotach możemy znaleźć wiele niedostępnych już na rynku pierwotnym podzespołów. Pochodzą one właśnie z rozebranych samochodów i tych przeznaczonych do kasacji. Małe części, które charakteryzują się pełną sprawnością, mogą okazać się niezwykle przydatne dla właścicieli modeli nadal jeżdżących po drogach. Chodzi o te części, których na próżno szukać w sklepach, a i w internetowych hurtowniach trudno jest je dostać:

– szyby

– fotele

– wszelkie radia i części kokpitu

Za niewielką cenę możemy otrzymać część, której nam brakuje lub która nagle uległą awarii. Większość w wystarczająco dobrym stanie i w pełni sprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *