Dlaczego warto skorzystać z usług skupu samochodów do kasacji?

Profesjonalne usługi świadczone przez skup samochodów do kasacji mają wiele zalet. Są dedykowane dla użytkowników pojazdów, które uległy wypadkowi i ich naprawa jest nieopłacalna. Szybkie i legalne złomowanie w certyfikowanym punkcie demontażu pozwala na pozbycie się auta w zgodzie z obowiązującym prawem i uzyskanie niezbędnej dokumentacji. Dzięki niemu będziemy mogli wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC i AC, a także uzyskać kwotę pieniężną proporcjonalną do wagi. Pamiętajmy, że samodzielne demontowanie samochodu jest nielegalne.

Jak wygląda procedura legalnego złomowania pojazdu?

Decydując się na oddanie auta do kasacji, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach, na jakie składa się procedura legalnego złomowania pojazdu. Przede wszystkim jednak musimy zacząć od sprawdzenia, czy dany punkt demontażu posiada niezbędne zezwolenia na prowadzenie działalności wydane przez Marszałka Województwa. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kompletnej dokumentacji, tzn. tablicy wraz z dowodem rejestracyjnym oraz karty pojazdu. Należy także zweryfikować czytelność naniesionego na elementy numeru VIN.

W skupie samochodów otrzymamy świadectwa, które będziemy musieli przekazać do Wydziału Komunikacji oraz firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli zastanawiamy się, czy możemy przeprowadzić legalne złomowanie pojazdu, którego jesteśmy właścicielami, oraz późniejsze wyrejestrowanie, to powinniśmy zajrzeć do art. 79.1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dn. 20.06.1997 r. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy obciążeni karami administracyjnymi za nielegalny lub samodzielny demontaż.

Skorzystaj z zalet skupu samochodów do kasacji!

Korzystanie z usług, jakie oferuje skup samochodów do kasacji, ma wiele zalet. Jest to nie tylko legalna, lecz również ekologiczna forma zakończenia eksploatacji pojazdu. Dzięki niej możemy wypowiedzieć umowę OC i nie ponosić kosztów związanych z dalszym opłacaniem składek. Otrzymujemy niezbędną dokumentację i świadectwa poświadczające fakt przekazania auta do Stacji Demontażu wpisanej do rejestru Marszałka Województwa. Możemy również liczyć na niewielkie wynagrodzenie z tytułu złomowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *