You are currently viewing Największe złomowiska świata – ranking

Muzea motoryzacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce – tu pasjonatów motoryzacji nie brakuje. Największe muzea zlokalizowane są w większości przypadków w dużych miastach – istnieje jednak kilka pereł, które choć zapewne nie należą do największych i najbardziej rozreklamowanych, to z całą pewnością warto je odwiedzić. Drugie życie dla auta może walnie przyczynić się do poznania jego ciekawej historii, która wzbudza mnóstwo ciekawości osób przybyłych. W dzisiejszym artykule przedstawimy najciekawsze muzea motoryzacyjne w naszym kraju. Auto złom Zabrze zaprasza do lektury!

Muzeum Motoryzacji w Nieborowie

Muzeum w Nieborowie to doskonały przykład sentymentu i pasji mężczyzny, który swe nietuzinkowe hobby przekuł w sposób na życie. Z biegiem lat muzeum motoryzacji przybrało w sposób znaczący na rozmiarach. Dziś można podziwiać w nim niezliczoną rzeszę wszelkich pojazdów z minionej epoki. W muzeum znajduje się kilkadziesiąt aut, ponad 100 motocykli, traktory, a nawet samoloty. Nie brakuje także materiałów edukacyjnych. Duży obszar zagospodarowany pośród urokliwego pejzażu drzew oraz krzewów, a także specjalnie przygotowane hale z pewnością sprzyjają walorom turystycznym.

Auto kasacja: Gdyńskie Muzeum Motoryzacji warto odwiedzić

Z niewielkiego Nieborowa przenosimy się do nadmorskiej Gdyni. To tu usytuowane jest jedno z najciekawszych w Polsce muzeów motoryzacji. Największą popularnością pośród turystów cieszą się odrestaurowane auta luksusowe. W historycznej hali w dzielnicy Chylonia zebrano eksponaty ukazujące dzieje świata przez pryzmat najważniejszych maszyn w historii automobilizmu. Poza wspomnianymi samochodami można tu spotkać motocykle oraz części wieku XX, który był najbardziej obfity jeśli chodzi o rozwój motoryzacji. Jak twierdzą sami założyciele wespół z kustoszami – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to opowieść o stuleciu historii człowieka pisana kołem, oktanami oraz końmi mechanicznymi.

złomowisko

Muzeum Topacz w Ślęzie

Muzeum Topacz jest jedyną w swoim rodzaju propozycją łączącą w sobie walor muzealny wespół z historią, bowiem znajduje się ono w Zamku Topacz w niewielkiej miejscowości nieopodal Wrocławia – Ślęzie. W ramach muzealnej ekspozycji można tam spotkać około 200 pojazdów z których gro stanowią motocykle oraz samochody. Celem wystawy jest przybliżenie historii odległych czasów polskiej myśli motoryzacyjnej opiewających w pionierskie konstrukcje lat 30 ubiegłego stulecia. Największą zaletą wspomnianego muzeum jest najokazalsza w Polsce kolekcja aut luksusowych marki Rolls&Royce oraz Bentley.

Auto złom Zabrze poleca Muzeum VW w Pępowie.

Poza muzeami w których eksponaty pochodzą z różnych zakątków świata i na różnej przestrzeni historycznej godne uwagi jest muzeum VW zlokalizowane w niewielkiej miejscowości Pępowo koło Gdańska. Pasja do niemieckiej marki małżeństwa, które stworzyło i nadal opiekuje się dużą ilością eksponatów jest godna podziwu. W kolekcji znajduje się ponad 50 aut – można tu spotkać takie perełki jak garbusy, hipisowskie ogórki, czy oryginalne Kubelwageny. Wszystkie z pojazdów są w pełni sprawne i zadbane, co czyni to miejsce jedynym tego typu muzeum w Europie.

Muzeum Aut Zabytkowych w Mścicach.

W kompleksie hotelu Verde położonego w niewielkiej turystycznej miejscowości Mścice w okolicach Koszalina ma miejsce jedyne w swoim rodzaju i absolutnie wyjątkowe muzeum prywatne aut, które zostało otwarte niespełna 5 lat temu. Z racji krótkiego stażu trudno oczekiwać rozległej kolekcji eksponatów, jednak te które są z całą pewnością zachwycą niejednego miłośnika motoryzacji. Do najciekawszych maszyn zlokalizowanych w muzeum należą m.in. – Citronen AC4, Fiat NSU, Opel Olimpia, czy prestiżowy Lanchester. Znajduje się tu również szeroka gama pojazdów powojennych. Wszystkie zostały zachowane w doskonałej kondycji.

Oczywiście muzeów związanych z motoryzacją jest w naszym kraju znacznie więcej, jednak powyższe propozycje zaliczamy do tych najbardziej ciekawych. Pozostaje mieć nadzieję, że miłość i pasja założycieli do motoryzacji utrzyma się, a jej skutkiem będzie rozszerzenie ekspozycji, która zachwyci nawet najbardziej wybrednych miłośników aut zabytkowych.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego auto złomu Libiąż.