Złomowanie auta w innym mieście

Złomowanie auta w mieście innym, niż jego rejestracja może okazać się konieczne nie tylko wtedy, gdy się przeprowadzisz. Dowiedz się, czy aby wyrejestrować pojazd musisz posiadać zaświadczenie o demontażu z auto złomu w mieście, w którym auto zostało zarejestrowane?

W tym artykule:

Złomowanie auta w mieście innym, niż rejestracja

Złomowanie auta bez dokumentów

Jak wyrejestrować pojazd w innym mieście?

Kasacja pojazdu jest jedyna drogą do jego wyrejestrowania i braku konieczności posiadania opłaconej polisy OC. Złomowanie auta to czynność nieodwracalna – po jej wykonaniu samochód zostaje zupełnie wycofany z użytkowania i nigdy już nie będzie można go zarejestrować ani legalnie się nim poruszać. Dlatego, jeśli Twoje auto nie jest jeszcze w najgorszym stanie, lepiej sprzedać go do skupu aut. Wtedy prawdopodobnie otrzymasz za niego lepszą cenę, niż na szrocie.

Złomowanie auta w mieście innym, niż rejestracja

Jeśli już oddasz pojazd do kasacji, otrzymasz zaświadczenie o jego demontażu. Na podstawie tego dokumentu najpierw zgłoś fakt złomowania auta do ubezpieczyciela. Dopiero później udaj się do wydziału komunikacji, w którym pojazd jest zarejestrowany, aby go wyrejestrować. 

W tym momencie część kierowców staje przed dylematem: 

czy można zezłomować auto w mieście innymi, niż wydział komunikacji, w którym jest ono zarejestrowane? 

Innymi słowy, czy musimy oddawać do kasacji pojazd w tym samym mieście, w którym został on zarejestrowany? Okazuje się, że nie. Możesz zezłomować auto w dowolnym mieście na terenie całego kraju, a nawet przeprowadzić kasację za granicą. Jednak wyrejestrowanie załatwisz wyłącznie w tym samym wydziale komunikacji, w którym auto zostało zarejestrowane.

Złomowanie auta bez dokumentów

W praktyce na szrocie czasem okazuje się, że brakuje niektórych dokumentów. Czy można zezłomować samochód bez dowodu rejestracyjnego? Oczywiście. Co więcej w dobrym auto złomie czynność ta wcale nie jest kłopotliwa. Wszystko załatwisz na miejscu za pomocą stosownego oświadczenia. Pracownicy stacji demontażu pojazdów pomogą Ci wypełnić dokument. Możesz także zezłomować auto bez ważnej polisy OC. Dowiedz się więcej, na temat złomowania pojazdu bez dokumentów.

Jak wyrejestrować pojazd w innym mieście?

Kiedy już przeprowadzisz złomowanie auta i rozwiążesz umowę z ubezpieczycielem, pora na wyrejestrowanie pojazdu. Przypominamy, że możesz to zrobić tylko w tym wydziale komunikacji, w którym samochód jest zarejestrowany. Komplet dokumentów należy przedłożyć w wydziale osobiście.

Możesz je również przesłać pocztą, a nawet wyrejestrować pojazd przez internet. Szczegóły tej procedury znajdziesz na stronie internetowej stosownego wydziału komunikacji. Jeśli nie masz czasu na kontakt z urzędnikami, zwróć się o pomoc w wyrejestrowaniu auta do firmy, która pośredniczy w rejestracji pojazdów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *