Szkoda całkowita – co z wrakiem?

Szkoda całkowita może zostać orzeczona przez ubezpieczyciela po wypadku lub innym uszkodzeniu pojazdu. Sprawdź, jakie warunki muszą być spełnione? Dowiedz się, jak zarobić na wraku albo mocno zniszczonym samochodzie?

W tym artykule przeczytasz:

Szkoda całkowita z OC sprawcy

Szkoda całkowita z polisy AC – kiedy?

Jak pozbyć się wraku auta?

Definicja szkody całkowitej nie jest uregulowana prawnie. Jednakże towarzystwa ubezpieczeniowe opierają się na prawomocnych wyrokach sądowych, podczas analizy kryteriów, które muszą być spełnione, aby szkoda została uznana za całkowitą. W praktyce wiele zależy również od rodzaju polisy.

Szkoda całkowita z OC sprawcy

Jeżeli Twój pojazd został uszkodzony w podczas wypadku lub kolizji, które nie Ty spowodowałeś, możesz domagać się orzeczenia szkody całkowitej z OC sprawcy. W tej sytuacji decyzję wydaje towarzystwo ubezpieczeniowe, u którego sprawca wykupił polisę.

Na podstawie prawomocnych wyroków sądowych w tego rodzaju sprawach, ubezpieczyciele najczęściej uznają szkodę za całkowitą, jeśli koszty naprawy pojazdu przekraczają jego wartość rynkową. W praktyce bardzo często pojazdy, uznane za zniszczone całkowicie, rzeczywiście nie nadają się już do naprawy. Najczęściej pozostają własnością ubezpieczającego. Jeśli chcesz szybko pozbyć się wraku, zadzwoń: 

Auto złom tel. 733 044 044

Gratis przewieziemy Twoje uszkodzone auto na złom, a przy odbiorze od razu wypłacimy Ci gotówkę. 

Szkoda całkowita z polisy AC – kiedy?

Szkoda całkowita może być także przyznana z polisy AC, czyli Autocasco. Jej przyznaniem zajmuje się Twój ubezpieczyciel. W tym przypadku koszty naprawy pojazdu nie muszą przekroczyć 100% jego wartości. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowanie za uszkodzenia w wysokości już 70% – 80% pierwotnej wartości pojazdu. 

Od kwoty odszkodowania odliczana jest wartość wraku, który pozostaje Twoją własnością. Wyceny dokonuje ubezpieczyciel. Masz prawo się od niej odwołać, jeśli uważasz, że jest zawyżona. W praktyce wygodniej jest skontaktować się z firmą, która odkupuje pojazdy w każdym stanie, w tym także wraki samochodów. Już podczas telefonicznej rozmowy możesz otrzymać bezpłatną wycenę. Zadzwoń: 

Skup aut tel. 508 754 508

Skup aut także wyśle darmową lawetę po Twój powypadkowy pojazd lub jego pozostałości. 

Jak pozbyć się wraku auta?

Wiesz już, jak pozbyć się wraku auta:

– oddać je na auto złom,

– sprzedać firmie skupującej pojazdy.

W każdym z tych przypadków możesz liczyć na darmowy odbiór pozostałości samochodu oraz ich uczciwą wycenę. Pamiętaj również o tym, że po odbiór auta na chodzie też może przyjechać laweta, która za darmo odwiezie je na szrot. Jeśli pojazd faktycznie nadaje się do dalszego użytkowania, korzystniej będzie oddać go do skupu. Co wybrać? Sprawdź, kiedy opłaca się oddać auto do skupu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *