Złomowanie samochodu to lepsze niż sprzedaż? Sprawdź to!

Wiele osób nigdy nie decyduje się na zezłomowanie własnego pojazdu, mimo że tak naprawdę nie ma do czynienia z konkretnymi zakładami. Tymczasem jednak ich niechęć jest głęboko zakorzeniona. W wielu kręgach kojarzy się to bowiem ze stratą. Tymczasem auta w złym stanie mogą przynieść więcej korzyści przy złomowaniu niż sprzedaży osobie prywatnej. Dlaczego warto korzystać z usług stacji złomowania pojazdów?

Złomowanie aut jest rozwiązaniem praktycznym. Po pierwsze skupia się na rzetelnej wycenie samochodu. Warto pamiętać, że dobre firmy nie przyjmują wraków, których waga jest zbyt niska. Oznacza to bowiem, że samochód został pozbawiony wszelkich części, jakie mogą być wartościowe. Warto więc zdawać sobie sprawę, że przeciwdziałanie oszustwom jest tu naprawdę ważne.

Jednak wiele osób uważa, że sprzedać jeszcze się uda, a „na złomowaniu to tylko stracę”. Nic bardziej mylnego. Nie mówimy tu bowiem o nieuczciwym złomowaniu samochodów, a o normalnych, profesjonalnych zakładach. W nich następuje rzetelna wycena i wypłata pieniędzy. Ważne, by była od ręki, a bardzo często właśnie to oferują dobre firmy zajmujące się starymi pojazdami. Istotną rolę odgrywa także cennik, który musi być określony z góry.

Złomowanie może być korzystne. Dużym problemem przy oferowaniu zepsutego auta osobie prywatnej jest jego transport. Tymczasem firmy zajmujące się złomowaniem aut oferują dojazd do klienta. Ocena, wypłata pieniędzy, wszystko może odbyć się z udziałem klienta, ale sam transport będzie znajdował się po stronie firmy złomującej. Co ważne, umowy, które są tu podpisywane, są wiążące i respektowane przez wszystkie urzędy.

Wiele osób myśli, że trzymanie starszego pojazdu na części jest korzystne. Jednak warto pamiętać, że każdy, nawet najstarszy pojazd, musi mieć aktywne ubezpieczenie. Nawet jeśli nie ma kół i stoi na podwórzu. Dlatego często szkoda płacić za coś, czego się nie używa. Warto wówczas zezłomować samochód i wziąć za to odpowiednią kwotę. Dzięki temu można załatwić formalności w urzędzie, donieść zaświadczenie i wyrejestrować samochód i nie martwić się o dodatkowe koszty utrzymania nieaktywnego samochodu.

Dlaczego jeszcze złomowanie może być korzystne? Przede wszystkim finansowo, gdyż przy sprzedaży samochodu nienadającego się do jazdy, bardzo często uzyskanie dobrej kwoty jest mało realne. W tym przypadku celem kupującego są albo części, albo naprawa, ale na pewno nie może on sobie pozwolić na przepłacanie w przypadku samochodu do rozebrania.

Tymczasem złomowanie aut w profesjonalnych firmach pozwala na uzyskanie pieniędzy za ofertę firmy, która zajmuje się przetwarzanie tego rodzaju pojazdów. Dlatego nie ma wątpliwości, że cel, a co za tym idzie wartość danego pojazdu, dla stacji złomownia są zupełnie inne. Dlatego, biorąc pod uwagę te ograniczenia, warto szukać dobrych i renomowanych stacji dla własnej korzyści. To się po prostu opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *