Sprzedam używaną Teslę bardzo dobrej cenie

Dla wielu kierowców synonimem wyrażenia “samochód elektryczny” jest Tesla, czyli seria “elektryków” z firmy Elona Muska. Pojazdy te stały się nieformalnym symbolem elektromobilności. Już niedługo będzie je można kupić znacznie taniej, niż obecnie. 

Spis treści:

  • Ile kosztują Tesle w Polsce z rządowym dofinansowaniem?
  • Używane Tesle z Niemiec będą tańsze. Wyjaśniamy, dlaczego.
  • Co zrobisz ze swoim starym autem? Najlepsza opcja.

Pomimo licznych kontrowersji, związanych chociażby z problemami otworzenia drzwi w zamrożonych Teslach, po te pojazdy wciąż ustawiają się kolejki rozentuzjazmowanych pasjonatów e-mobilności. Wkrótce do Polski trafią także używane Tesle w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Ile kosztują Tesle w Polsce z rządowym dofinansowaniem?

Zakup nowej Tesli 3 (RWD) w Polsce z dofinansowaniem z rządowego programu “Mój elektryk” z Kartą Dużej Rodziny to wydatek niespełna 193 000 zł. Za Teslę Model Y trzeba zapłacić ok 203 tys zł. Te niemałe przecież kwoty z pewnością hamują sprzedaż tych pojazdów, ponieważ zainteresowanie nimi wcale nie słabnie.

Używane Tesle z Niemiec będą tańsze. Wyjaśniamy, dlaczego.

Okazuje się jednak, że w Niemczech na oba wymienione modele będzie można uzyskać pełne dofinansowanie. W ten sposób nowe Tesle 3 i Y będą w Niemczech znacznie tańsze niż Polsce, a nawet najtańsze w całej Europie. 

Z niemieckim dofinansowaniem Tesla 3 będzie dostępna już w kwocie 40 470 euro, a model Y za 41 370 euro. U naszych zachodnich sąsiadów minimalny okres posiadania pojazdu zakupionego w ramach dofinansowania wynosi pół roku. Dlatego w połowie 2023 roku te kupione najtaniej w Europie Tesle zaczną trafiać na polski rynek samochodów używanych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Co zrobisz ze swoim starym autem? Najlepsza opcja.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobisz ze swoim starym autem, po zakupie używanej Tesli, albo masz ten problem po wymianie pojazdu na nowszy model, sprawdź naszą ofertę. W naszym auto złomie szybko i za dobre pieniądze zezłomujesz praktycznie każdy pojazd. Zapewnimy także własny transport aut na lawecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *