Rejestracja bez nalepki na szybę oraz karty pojazdu

W wrześniu 2022 roki zaczęły obowiązywać nowe przepisy, dotyczące rejestracji pojazdów z zagranicy oraz rynku krajowego. Właściciele będą mogli zaoszczędzić, ale wielu może się mocno zdziwić w Wydziale Komunikacji. Sprawdź, dlaczego?

Spis treści:

  • Nie wydadzą karty pojazdu i nalepki z numerem rejestracyjnym
  • Ile zaoszczędzisz na rejestracji pojazdu?
  • Nowe stawki za rejestrację od września 2022 r. 

Jeżeli zamierzasz zarejestrować auto, czekają na Ciebie kolejne zmiany w przepisach. Przypomnijmy, że od początku 2022 roku tablice rejestracyjne przypisane są do pojazdu, więc nie musisz ich zmieniać po zakupie auta. Sprawdź nowelizacje innych przepisów, których efekty weszły w życie we wrześniu. 

Nie wydadzą karty pojazdu i nalepki z numerem rejestracyjnym

Od 5 września podczas rejestracji pojazdu nie otrzymasz ani jego karty, ani nalepki z numerem rejestracyjnym, którą do tej pory należało przykleić w rogu przedniej szyby. Zrezygnowano z nich dlatego, że zarówno wydziały komunikacji, jak i policja czy straż graniczna posiadają już dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. 

Ile zaoszczędzisz na rejestracji pojazdu?

Dzięki tym zmianom rejestracja pojazdu będzie tańsza. W przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy zapłacisz mniej o 94,50 zł, czyli 161,50 zł . Natomiast zmiana blach auta pochodzącego z rynku krajowego jest tańsza o 19 zł.  

Inne zmiany w przepisach w 2022 roku

Warto też wiedzieć, że od 31 stycznia 2022 roku możesz czasowo wycofać z ruchu uszkodzone auto osobowe na okres od 3 do 12 miesięcy raz na 3 lata. Dzięki temu zredukujesz koszty ubezpieczenia, ale przywrócenie pojazdu do ruchu będzie wymagało przeprowadzenia badań technicznych. 

Jeżeli zamiast naprawiać auto, zdecydujesz się go pozbyć, zapraszamy do naszego autozlomu, w którym szybko załatwisz wszystkie formalności i otrzymasz atrakcyjną kwotę za pojazd do kasacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *