Jak nie stracić na pozbyciu się auta, czyli korzyści wynikające ze złomowania pojazdów

W życiu każdego z nas przychodzi moment, gdy musimy pożegnać nasze stare auto. Jeżeli było naszym ulubionym, to jest to jeszcze cięższe. Jednak czas płynie, a wszystko się starzeje i nie nadaje do użytku. Stając przed takim dylematem często nie potrafimy znaleźć odpowiedniego rozwiązania i dodatkowo tracimy finansowo na operacji pozbycia się starego samochodu. Jak więc wykorzystać okazję i zyskać na starym aucie? Rozwiązaniem może być złomowanie pojazdu, które może przynieść nam więcej korzyści niż sprzedaż.
Co daje złomowanie?
Na początek kilka technicznych uwag. Każde pozbycie się samochodu musimy zgłosić – tak stoi w prawie. Przede wszystkim pozbycie się nieużywanego auta pozwoli zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC. W jaki sposób odbywa się to w przypadku złomowania? Dobre stacje demontażu pojazdów wydają specjalne zaświadczenia. Jest to papier pozwalający wyrejestrować samochód w urzędowym wydziale komunikacji. W ten sposób samochód przestaje istnieć, a my możemy z czystym sumieniem udać się go wyrejestrować. Oczywiście, aby stacja wydała nam takie zaświadczenie, musimy okazać odpowiednie dokumenty tak, aby cały proces odbywał się całkowicie zgodnie z prawem.
Łatwiej i przyjemniej
Oczywiście, mówimy tu o odpowiednim złomowaniu. Warto bowiem szukać takich firm, które oferują bezpłatny dojazd do klienta i zabranie od niego samochodu. Dzięki temu nie musimy głowić się nad wynajmowaniem lawety i zastanawianiem się czy nam się to opłaca. Jeżeli samochód nie nadaje się do jazdy to raczej ciężko będzie znaleźć kupca, chyba, że ktoś chce pojazd na części, ale takie praktyki są w Polsce prawnie zakazane. Z tej przyczyny odpowiednia stacja demontażu pojazdów może w łatwy sposób zabrać od nas samochód. Bez zbędnych formalności, z absolutnym wymaganym minimum do załatwienia wszystkiego
w wydziale komunikacji. W ten sposób pozbywamy się problemu nie ruszając się z domu,
w dodatku nie musimy marnować czasu i pieniędzy na ogłoszenia i poszukiwania kupca. Czysta wygoda.
A jeszcze się uda zarobić
To kolejna korzyść wypływająca ze złomowania. Oczywiście, wszystko zależy od stanu naszego samochodu. Generalnie zasada opiera się na 90 % masy samochodu, która zawarta została w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli auto nie ma mniej niż wspomniana wartość, za małe możemy dostać nawet 400 złotych, a za duże około 700. Każdy przypadek jest jednak indywidualny, dlatego musimy pamiętać, by szukać firmy, która podchodzi do każdego klienta z osobna. Dzięki temu mamy pewność, że nasz samochód zostanie właściwie oceniony. Co więcej, za samochody w lepszym stanie możemy dostać nawet powyżej tysiąca złotych.
W przypadku sprzedaży może być ciężko znaleźć chętnego, który zapłaci taką sumę lub
w ogóle sumę zbliżoną do wyżej wymienionych.
Złomowanie samochodu ma wiele plusów, jednak musimy pamiętać, aby nie dać się oszukać. Tylko odpowiednie firmy, wcześniej sprawdzone, mogą sprawić, że na zezłomowaniu naszego starego auta zarobimy i się nie narobimy. Istnieje jednak wiele firm, które postępują nieuczciwie i które nie dochowują wszelkich postanowień umownych. Dlatego właśnie musimy być uważni i wybierać takie stacje demontażu pojazdów, które oferują swoje usługi jasno, klarownie i mają szereg zadowolonych klientów. Dzięki temu będziemy cieszyć się z korzyści wynikających z zezłomowania naszego pojazdu. Nawet tego ukochanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *